Yangın Merdiveni Hakkında Detaylı Bilgiler

Yangın merdivenleri bilindiği üzere adından anlaşıldığı gibi yangın esnasında bulunduğunuz bina veya yapılardan güvenli tahliye için binanın uygun olan cephesine inşa edilmiş çelik konstrüksiyon yapılardır.

 Daha detaylı bilgi için   www.yanginmerdiveniuzmani.com   sitemizi ziyaret ediniz..

Yangın merdivenleri sorumlu belediye ve itfaiye müdürlüklerinin önerdiği ve zorunlu tuttuğu yönetmeliğe göre yapılmak zorundadır.  Piyasada maalesef yönetmeliğin veya projenin ne olduğunu bilmeyen merdiven altı diye tabir edilen demir doğrama atölyelerinin ( işini hakkıyla yapan firmaları tenzih ederiz.)  yanlışlarla dolu imalatının sonucunda itfaiye ve belediyenin kabul görmemiş olduğu işi tamamlamak üzere hatta söküp baştan yapmak zorunda kaldığımız işler her geçen gün firmamıza gelmektedir.

yangınmerdiveni2

Bu tür firmalar maalesef ısrarla işi almak için fiyatı düşük tutup malzeme konusunda yönetmeliğin önerdiğinin dışına çıkarak yapılan işin kalitesini düşürmekte ve sonuçta iş yaptıracak kurum veya şahısları mağdur etmektedir.

Burada size düşen görev teklif alırken mutlaka detay ve kullanılacak malzeme bilgisi isteyiniz ve karşılaştırınız. İşin tamamlama esnasında ise teklifte belirtilen malzeme ile kullanılan malzeme aynı olup olmadığını  kontrol ediniz.

Ve en önemlisi yaptıracağınız firmadan yazılı olarak işin üretici hatasından dolayı (yangın merdiveni  yönetmeliğine aykırı ölçü, ebat ve malzeme kullanımı) kabul görmeyen projenin hataları ve eksikleri düzelterek tekrar yapmasını kabul eden teklif yada tutanak alınız.

www.yanginmerdiveniuzmani.com

Bunları belirtmek ve uyarıda bulunmak  zorunda kaldığımız için   Sistem Mimarlık & Çelik Konstrüksiyon olarak  sektörümüzde yer alan  kötü meslektaşlarımız adına hicap  duymaktayız.

Yangın merdiveni ile alakalı daha detaylı bilgilere ulaşmak için diğer web sitemizi ziyaret ediniz.. 

www.yanginmerdiveniuzmani.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir